Метод Фельденкрайза. Усвідомлення через рух.
16.10.2022
Ганс Ван Манен. Біографія
16.10.2022
 
 

 

Метью Боурн. Біографія

Біографія
Метью, у минулому танцюрист, у теперішньому -хореограф, не втомлюється вражати своїми новаторськими ідеями та авторським задумом публіку. Багато критиків кажуть, що Метью - це не хореограф у чистому значенні цього слова, його постановки на сцені не можна віднести до класичних, але хіба це не мистецтво переписати заново «Лебедине озеро» 1995 р., де всі ролі виконували чоловіки?

 

 

Метью Борн народився 13 січня 1960 р. у Лондоні. Сьогодні багато газет, які розповідають про його успіх у світі мистецтва, беруть заголовок «Перевага Борна». Ні, сьогодні ми говоримо не про кіно, а про балет, де Метью Борн – його король. Метью, у минулому танцюрист, у теперішньому -хореограф, не втомлюється вражати своїми новаторськими ідеями та авторським задумом публіку. Багато критиків говорять, що Метью - це не хореограф у чистому значенні цього слова, його постановки на сцені не можна віднести до класичних, але хіба це не мистецтво переписати заново «Лебедине озеро» 1995 р., де всі ролі виконували чоловіки? У народі цю виставу охрестили «чоловічим лебединим», але ми знаємо, що від перестановки назви її глибина і авторське посилання, а найголовніше, післясмак, не змінюється...

 

 

Без сумніву, «Лебедине озеро» — найвдаліша робота Борна. Вистава була поставлена ​​в 1995 році для лондонського театру Сендлерс Веллс. Метью Борн залишив основу сюжету, переніс дію в Англію другої половини XX століття і зробив приголомшливий спектакль про людську самотність, страх, агресію, комплекси, вади сучасного суспільства. Центральним персонажем балету стає Принц. Він почувається рівно чужим у цьому королівському палаці, серед еліти, і в клубі міста, серед простих людей. Принц страждає від самотності, нічних кошмарів та цілого набору фрейдистських комплексів. Від самогубства його зупиняє лише ватажок лебединої зграї. Проти Принца, якого з Лебедем пов'язують глибокі та ніжні стосунки (ще один натяк), постає зграя. Головні герої гинуть

 

 
 

 
 

 

До речі, «Лебедине озеро» - це зовсім не єдина постановка Борна, де головні ролі виконували виключно чоловіки. Так, наприклад, Борн обіграв назву "Кармен", зробивши з нього фонетично схоже "Car Men". Багато хто розкритикував у пух і прах цю постановку, що побачила світ у 2000 р. Основними аргументами були: клішованість, схожість з «Лебединим озером», гомосексуальний ухил. «Доріан Грей» - остання постановка Метью Борна, яка захотіла показати «темну природу таланту» людини, яка зважилася укласти угоду з самим дияволом.

Якнайкраще, для цієї вистави підійшли готичні елементи.
Виставу вже встигли оцінити в Європі, а її показ у Росії намічено на літо 2009 р.
Метью намагається наповнити свої постановки змістом космічного масштабу, розповісти рухами танцюристів усю долю людства. Тут вам і про чесноти та вади, стосунки світу до краси, розмови щодо вічних проблем людства – страх та агресію. Метью Борн та його команда відомі далеко за межами балетного мистецтва. До його допомоги звертаються багато зірок сучасності, продюсери фільмів. Якщо у вас є гроші, ви хочете, щоб ваш витвір – фільм чи виступ на сцені – мали успіх, зверніться до Метью. Він допоможе вам своїми нестандартними ідеями. Кожен його крок, а точніше балетне па – це мистецтво.

Автор: Людмила Кірдіна
Сайт: Знаменитості