Матс Ек
10.10.2022
Марта Грем
10.10.2022
 
 

 

Уільям Форсайт. Біографія

Уільям Форсайт (народився 30 грудня 1949 року в Нью-Йорку) — американський танцівник і хореограф. Живе і працює у Франкфурті на Майне, Гессен, Німеччина. Він отримав всесвітню відомість завдяки своїй роботі у Франкфуртському Балете (1984-2004), своїй танцювальній компанії (The Forsythe Company, починаючи з 2005) і своєму унікальному підходу до перетворення класичної форми балету та репертуару в нову динамічну форму мистецтва XXI століття.

 

 

Хореографічне мислення Форсайту тісно пов'язане та активно впливає на найбільш значні міжнародні течії у мистецтві нашого часу: від перформансу та візуальних мистецтв до архітектури та інтерактивних мультимедіа. Крім тих, хто отримав широке глядацьке визнання танцювальних постановок він створює архітектурні та перформанс-інсталяції на замовлення Даніеля Лібескінда в Німеччині, Artangel у Лондоні, Creative Time у Нью-Йорку та муніципалітету Парижа.

Нагороди
Міжнародні журі неодноразово присуджували Форсайту звання Хореограф Року. Постановки Форсайту та його компанії отримали нагороди:


Бессі (The Bessies) - 1988, 1998, 2004, 2007
Премія Лоренса Олів'є (Laurence Olivier Award) - 1992, 1999
Орден Літератури та Мистецтва (Commandeur des Arts et Lettres) - 1999
Хрест за Видатну Службу Німеччини - 1997
Премія Векснера (Wexner Prize) - 2002
Премія Dance Magazine - 2003
Німецька Театральна Премія "Фауст" (Deutscher Theaterpreis "der Faust") - 2008

Викладацька діяльність
У 1994 році Форсайт позначив нову віху у розвитку навчання танцю, випустивши перший у своєму роді комп'ютерний продукт «Технології імпровізації: Інструмент для аналітичного танцювального розуму» (Improvisation Technologies: A Tool for the Analytical Dance Eye), який використовується професійними компаніями, танцювальними школами, університетами , архітекторськими програмами додаткової освіти та середніми школами.

Різні великі університети та культурні центри по всьому світу часто запрошують Форсайта як викладача. Він виступив як перший ментор у пілотному циклі Ініціативи Менторства та Протежування в Мистецтві Ролекс (Rolex Mentor and Protege Arts Initiative), а зараз є одним із співдиректорів та викладачів програми Європейської Мережі Учнів Танцю (Dance Apprentice Network Across Europe – D.A.N.C.E.

Форсайт є почесним членом Центру Лейбана (Laban Centre) у Лондоні та почесним доктором Нью-Йоркської Джульярдської Школи (Juilliard School) та Коледжу Музики та Ігрових Мистецтв (Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst, College of Music and Performing Arts