Діагностуємо найстрашніше захворювання танцюристів
15.10.2022
13 змін, коли ти довго займаєшся contemporary dance
15.10.2022
 
 

 

Як це? Бути професійним танцівником.

Перед тим, як написати це, я вирішила дати своє визначення, що ж таке професійний танцівник.
Професійний танцівник - це художник танцю, який заробляє собі на життя своєю професією (виконавець, хореограф, перформер, викладач, не суть...) а який це професіонал, хороший чи поганий нехай вирішують споживачі творчого продукту. Отже, якщо ви заробляєте танцем, цей пост для вас.
Що ж може поставити мій авторитет серед колег і конкурентів під загрозу? Що не дозволить мені надалі стрімко розвивати та заробляти більше?

 

 

1. Регулярні запізнення. Нормальному танцівнику потрібен час для розігріву та налаштування на роботу, він повинен виконати свій щоденний ритуал, а систематичне вбігання в зал на 10 хв. пізніше цьому сприяє. Крім того, це викликає відчуття у твоїх колег і роботодавця, що ти не поважаєш їх час і творчий акт.

2. Халтура. Якщо дозволяєш собі робити щось "в підлогу ноги", "в підлогу руки", "в підлогу емоції", сподіваючись, що на виступі все буде на сто відсотків, то ти помиляєшся. По-перше це дратує тих, хто оре на повну силу поруч, по-друге, тіло і мозок запам'ятовують халтуру і це незмінно видно на сцені.

3. Погана фізична форма. Ти несеш відповідальність перед глядачем, він не зобов'язаний дивитися на твої жирні боки або не дотягнуті ноги. Винятком є ​​проекти, в яких саме це і потрібно, але їх небагато і багато за них не платять.

4. Невиконання зобов'язань перед замовником та колегами. Авторитет заробляється довго і важко, а втрачається раптово. Танцювальна мить дуже вузька, налагоджуєш з одним, інші будуть обережні. Налагоджуєш другий і більше з тобою професіонали справи не будуть. Доведеться або щось робити самому, або їхати в інше місце, і починати лажати там, тому що це теж входить у звичку. 5. Невміло сплетені Брудні інтриги. Надивившись серіалів, ти можеш відчути в собі сили, щоб заплести інтригу, іноді зі зла, іноді для вигоди, іноді для розваги, але завжди пам'ятай про те, що творчий світ сповнений дуже досвідчених пірань, і якщо не в змозі все зробити, щоб комар носа не підточив, то живи чесно. І тоді за тобою не закріпиться репутація дурня та інтригану.

6. Невміння самоорганізації всередині творчого процесу. Одна з найважливіших якостей хорошого танцівника, це вміння організувати самого себе в момент роботи. Починаючи від розігріву, активної участі у постановочному процесі, закінчуючи самостійним доведенням своєї виконавської майстерності до високої якості, в деталях та в цілому. Потрапляючи у професійний світ танцю, ти мусиш розуміти, що вчити тебе вже ніхто не зобов'язаний, за ідеєю, ти вже навчений. А якщо це не так, то якнайшвидше намагайся заповнити прогалини самостійно. Інакше пункти 2 та 4.

7. Не вміння імпровізувати. Можливість створювати рух та форми дана кожному. І тільки в самодіяльних колективах може звучати фраза: "Покажіть, як і що я зроблю". У більшості випадків твоєї роботи, хореограф проситиме виконувати завдання, спрямовувати твій розум, а рухи ти зробиш сам, якщо ти звичайно на це здатний. 8. Пасивність. Ніхто не любить танцюристів-овочів! Пропонуй, пробуй, займайся підкачуванням, розтягуйся, читай, але не марнуй дорогоцінний час. Старші танцівники це розуміють, бо ближче до пенсії починаєш цінувати час, відведений тобі для активного танцю.

9. Обман. Як вчили нас мами, все таємне завжди стає очевидним. Збрешеш одного разу - втратиш довіру назавжди. 10. Не вміння розставляти пріоритети. Якщо в тебе сесія не втруйся у великі проекти. Як там говорять про два стільці та одну попу? Або складай іспити, або забий на них і танцюй! Вибирай, що важливіше і що принесе тобі творчі та фінансові переваги у майбутньому.

11. Не вміння планувати та розраховувати власні сили. Насправді всидіти можна і на трьох стільцях і на п'яти, при правильному плануванні та повноцінній віддачі. Займися цим. 12. Неохайність та відсутність особистої гігієни. Просто без коментарів. Сморід у залі, як у стайні, не для нас.

Автор Христина Шишкарьова