10 корисних порад для танцівника
15.10.2022
Метод Фельденкрайза. Усвідомлення через рух.
16.10.2022
 
 

 

10 універсальних порад початківцю хореографу

1. Розширюй свій кругозір.

Читай книги, дивись авторське кіно, ходи на драматичні вистави та виставки, спілкуйся з творчими людьми. Все це наповнює тебе новою інформацією, робить щасливішим, формує сприйняття та світогляд. Робить тебе особистістю і вчить дивитися на світ із різних точок зору.


2. Імпровізуй.

Багато хто недооцінює роль імпровізації у професії хореографа, а дарма... Бо це прекрасний спосіб знаходитися всередині справжнього, автентичного тобі танцю, тримати своє тіло і розум у формі. Чисте задоволення від танцю, який позбавлений будь-яких оцінок.


 

 

3. Надихався життям.

Розкрий очі ширше. Як багато навколо руху: у відблисках сонця на асфальті, у горобцях, що стрибають з гілки на гілку, в бурхливому вітрі, що терзається, дереві, в граючих дітях, в старих і погано закриваються дверях. Життя навколо тебе здатне надихати на створення чогось нового. 4. Запам'ятай деталі та фантазуй.

Дивись на речі не завжди глобально, вчись помічати деталі. Червоний бере в сірому натовпі, ледь помітну кульгавість у молодої дівчини, слизьку посмішку буфетниці, рішення дитини намалювати Білосніжку з бурундуком, книгу в руках перехожого. Вигадуй для всього цього свої історії. Хто це? Звідки він прийшов? Куди йде та чого хоче? Нехай це буде марно, але так ти знайдеш саме те, що потрібно для тебе в цей конкретний момент. 5. Спостерігай та аналізуй.

За всім: людьми, тваринами, ситуаціями, собою. Розбирайся в сенсах, шукай першопричини, знаходь логічні зв'язки. Все це працює у постановці танцю та дозволить тобі наблизити глядача до себе.


6. Не бійся.

Будь-який страх знищує твій творчий потенціал. Страх бути не зрозумілим, страх повторити чиюсь ідею чи повторитися самому, страх невдачі та страх початку нового проекту. Все це заважає тобі та сковує. Забудь про все це і просто твори. Нікому немає справи до тебе, насправді. Тому створювай танець для себе і тоді глядач буде твоїм у співпереживаннях чи роздумах. 7. Роби те, що хочеться.

Тільки так... І навіть якщо в тебе замовлення, яке не особливо подобається, почни хотіти побачити позитивний результат чи отримати пристойний гонорар чи побути у творчому процесі. І... роби що хочеться. 8. Люби своїх танцівників.

Не бреши їм і не кажи, що любиш. Просто бережи їх, поважай їх, будь завжди на їхньому боці, і вони віддадуть тобі сторицею. Хм... Ну, можливо, й не віддадуть. Але ти ж чесний по відношенню до них? Так що можеш, хоча б, собою пишатися. 9. Насолоджуйся процесом.

Неможливо працювати лише на результат. Це як жити від зарплати до зарплати. Ми так часто знаходимося в залі, що на це йде сила-силенна часу відведеного нам на цій планеті, не варто проводити ціле життя в очікуванні. Люби зараз, смійся зараз, отримуй задоволення від танцю та спілкування зараз. Як там? Адже "завтра може і не бути".


10. Відсікай зайве без сумніву, додай своє без страху.

Забирай улюблену "фішку", якщо вона не доречна всередині постановки, викидай цілі зв'язки, якщо вони не вплітаються в контекст роботи. Сміливо змінюй та прибирай персонажів, бери музику, яка надихає, додай свої деталі. Хто сказав, що ти цього не можеш робити? Хто тобі заборонить? Хто ці люди і чому вони мають право вказувати тобі, що ти маєш бачити, відчувати та створювати? Забирай зайве зі свого життя та творчості! Це ж стосується і людей, не дозволяй їм перетворюватися на баласт чи паразитів.


Нехай у вас все, виходить, будьте щасливі, бо танець найпрекрасніше і найчесніше з мистецтв. К.Шишкарьова