Як це бути професійним танцівником?
15.10.2022
10 корисних порад для танцівника
15.10.2022
 
 

 

13 змін, які відбуваються з твоїм життям, якщо ти довго займаєшся contemporary dance

Ось уже 13 років, як я займаюся сучасним танцем, за цей час моя особистість зазнала безліч суттєвих змін. Але вперше за 32 роки я можу сказати, що щаслива. Мені добре в цьому Світі сучасного танцю, з моїми прекрасними колегами та друзями, мені добре самій із собою та з моїм танцем. Хочеться поділитися з вами деякими рефлексіями і, може, вам вони виявляться знайомими.

 

 

 1. Ти стаєш безпечнішим. Тепер ти легше орієнтуєшся у просторі, м'яко обходиш перешкоди, не біснуєшся в натовпі в годину пік, вмієш падати без травм та відновлюватися моментально.
 2. У тебе більше немає проблем із натхненням. Оскільки дослідницька робота щохвилини дає тобі нові приводи для створення танцю.
 3. У тебе змінюється гардероб. Тепер ти купуєш собі зручні штани і спідниці, що тягнуться на всі боки, віддаєш перевагу натуральним тканинам і немарким кольорам, любиш цікавий крій і авторські аксесуари. Каблуки викликають анатомічний страх. Ти маєш рюкзак. На тобі той одяг, в якому можна і прорепетирувати, і виступити, і на газоні посидіти, і в кав'ярню зайти.
 4. Ти стаєш організованішим. Так як за день у тебе відбувається безліч зустрічей, репетицій, ти встигаєш забігти на перформанс до друга і написати статейку або продумати заявку на грант. Тепер ти встаєш рано і лягаєш пізно, встигаєш більше, але за фактом все одно не встигаєш усе, що запланував.
 5. Статева рівноправність для тебе не порожній звук. Із завданнями, які ставить перед індивідуумом сучасне мистецтво, однаково справляються і жінки і чоловіки.
 6. Ти починаєш розуміти сучасне мистецтво. Тому що чим ти займаєшся, невід'ємна частина сучасного мистецтва і мешкає на стику жанрів, стилів і напрямків.
 7. Навколишнім людям здається, що ти не в собі. Тому що ти постійно пританцьуєш і зависаєш на деталях навколишнього світу.
 8. Ти стаєш цивільно активним. Ти живеш тут і зараз, але думаєш про завтрашнє "тут і зараз" для твоїх нащадків. Ти здатний щось змінити, якщо не світ, то себе в ньому.
 9. Ти поділяєш поняття "танець" та "хореографія".
 10. Менше критикуєш, а більше думаєш. Тому що допускаєш можливість існування інших точок зору. Якщо тобі не подобається спектакль, то ти не витрачаєш час на нього більше і виходиш із зали, коли тобі заманеться.
 11. Ти можеш сам діагностувати деякі захворювання у себе. Оскільки заняття сучасним танцем передбачає наявність знань з анатомії, фізіології, неврології та психології.
 12. Ти набагато позитивніше дивишся на світ і легше переносиш важкі обставини. Просто, ти починаєш бачити чудові дрібниці та деталі, з яких і складається життя та рух.
 13. Будь-яка релігія викликає в тебе побоювання. Це не тому, що ти в Бога не віриш, а тому, що не любиш канони та правила, не любиш бути частиною натовпу, і не виносиш невиправданих нічим, крім страху дій.

Дуже сподіваюся на коментарі та доповнення.
Автор статті Кристина Шишкарьова