Марго Фонтейн
15.10.2022
Курси для танцюристів, хореографів – школа сучасної хореографії у Києві
15.10.2022
 
 

 

VII Міжнародний конкурс балету ім. С.Лифаря

27 березня - 2 квітня 2011 року TDG у складі п'яти танцівників (Кайнара Я., Коханова М., Абашевої О., Юркіної О., Борисової А та хореографів Шишкарьової Христини та Колісової Світлани взяли участь у Сьомому міжнародному конкурсі хореографів та арт. Ліфаря Серед великої кількості іменитих учасників стали дипломантами!Вважаємо це особистим досягненням, оскільки колективу на той час був лише рік.

 

 

1994 року в Києві було засновано Міжнародний конкурс балету імені Сержа Лифаря. Ця подія, яка повернула Україні ім'я її геніального земляка, «бога танцю» Сержа (Сергія Михайоялось шість конкурсів, які відкрили багатьох сьогодні всесвітньо відомих балетних зірок - Ірину Дворовенко, Андрія Іванова, Івана Путрова, Дениса Матвієнка, Наталю Калініченко, Яну Саленко. Змагання хореографів, яке було складовою частиною конкурсу, стало однією з перших сходинок до висот балетмейстерської майстерності для Олексія Ратманського, Раду Поклітару та інших.Ці акції впевнено набули статусу найавторитетніших балетних форумів світу, відкрили величезний творчий потенціал українського танцювального мистецтва, привернули увагу Видатних діячів світової хореографії, незмінним головою журі балетних форумів на честь реформатора європейського балетного театру, киянина Сержа Лифаря був видатний хореограф сучасності Юрій Миколайович Григорович, конкурси проводилися один раз на два-три роки, але через певні обставини їх функціонування перервало. вісь у другій половині цього десятиліття.

 

 

Враховуючи те, що ці балетні форуми стали однією з візитівок незалежної України, а також відповідаючи на численні звернення діячів хореографічного мистецтва, ми вирішили провести черговий, Сьомий міжнародний конкурс балету імені Сержа Лифаря навесні 2011 року.

Змагання професійних артистів та балетної молоді розпочнуться 27 березня у Міжнародний день театру, а завершаться 2 квітня у день народження Ліфаря. Вперше місцем проведення конкурсу стане Донецький національний академічний театр опери та балету імені О.Б.Солов'яненка. Цей вибір зроблено не випадково, адже 23 квітня виповнюється 120 років від дня народження іншого нашого славетного земляка, музика якого мала та має величезний вплив на світове хореографічне мистецтво – Сергія Сергійовича Прокоф'єва. Уродженець Донецького краю, який дбайливо зберігає пам'ять про нього, багато працював із Ліфарем, який створив неповторні образи у балетах композитора «Сталевий скок» та «Блудний син». Саме з Прокоф'євим Лифар поставив один із своїх перших балетів у Паризькій Гранд-Опері «На Дніпрі», який присвятив рідній Україні. Тому цілком справедливою виглядає думка провести Сьомий міжнародний конкурс балету імені Сержа Лифаря саме у Донецьку. Вважаємо, що гаслом конкурсу можуть стати слова: Ліфар та Прокоф'єв – генії балету, народжені в Україні.

Наступний конкурс певною мірою буде несхожим на попередні. Так, значно зріс призовий фонд, що становить 110 тисяч доларів США. Вперше Гран-прі конкурсу імені Сержа Лифаря становитиме 20 тисяч доларів США, а перша премія конкурсу хореографів, яка носить ім'я Сергія Прокоф'єва, становитиме 10 тисяч доларів США і присуджуватиметься балетмейстеру за кращу постановку хореографічного твору на музику композитора. Також значно збільшились премії переможцям та лауреатам інших номінацій та вікових груп. До речі, на цьому конкурсі поряд із традиційними групами «Старша» та «Молодша» з'явилася категорія «Пті Серж Лифар» для наймолодших учасників – учнів професійних хореографічних навчальних закладів. Також присуджуватиметься спеціальний Приз журі, який носить ім'я засновника Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря, видатного діяча хореографічного мистецтва Юрія Станішевського. Вперше на таких конкурсах Організаційний комітет надає можливість безкоштовного проживання та харчування учасників конкурсу, починаючи з першого туру. Натомість, як і на всіх попередніх конкурсах, головою журі буде Юрій Григорович. Ми запрошуємо всіх професійних артистів, учнів балетних шкіл та хореографів взяти участь у змаганнях на Сьомому міжнародному конкурсі балету імені Сержа Ліфаря. Впевнені, він відкриє Україні та світу імена нових зірок прекрасного мистецтва танцю.Переможці у номінації «Хореографи»


Перша премія – Сергій Кон. Україна. У Другу премію розділили Анастасія Харченко та Олена Долгих (Україна) з балетмейстером із Білорусі Дмитром Залесським. У третю премію також розділили два балетмейстери - Кирило Радєв з Росії та Івата Моріхіро з Японії.
Дипломантами VII Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря у номінації «Хореографи» стали Крістіна Шишкарьова та Василь Маслій (Україна) та Ніна Мадан (Росія). У Премії Юрія Станішевського, засновника конкурсу балету імені Сержа Лифаря, відзначено Олександра Скулькіна. Україна.
Премію «Симпатій глядачів» отримав Сарсембаєв Ельдар. Казахстан
Спеціальний приз від Людмили Олександрівни Янукович – кришталеву троянду, символ Донецька, отримала Хомура Юрі. Японія.
Диплом найкращого педагога конкурсу отримав Микола Міхєєв. Україна.