Часті питання які виникають у танцівників!
03.12.2021
Техніка Реліз (визволення)
10.01.2022
 

Іржі Кіліан. Біографія.

Іржі Кіліан (Jiri Kylian) (Прага, 1947 рік) розпочав свій творчий шлях у балетній школі Празького Національного театру, коли йому було дев'ять років. З п'ятнадцятирічного віку він навчався у Празькій консерваторії.

У 20 років Кіліан вже вирішив вирушити до Королівської балетної школи у Лондоні. Тут він познайомився з найважливішими течіями у хореографії – балетом, а також сучасним танцем. Згодом основний хореограф цього періоду і директор балету Штутгарта, Джон Кранко запропонував йому контракт танцівника і запропонував Кіліану зробити свою власну танецювальну роботу.


 

У 1973 році – після першого проекту для Nederlands Dans Theater – творчі відносини між Кіліаном та добре відомою голландською компанією призвели до створення близько 50 танцювальних спектаклів для цієї трупи. З 1975 по наші дні Кіліан є художнім керівником Nederlands Dans Theater.


 

 

З середини вісімдесятих у Кіліана змінилася точка художнього зору та стилю, він більше повернувся до абстракції та сюрреалістичних образів. Тому з'явилися яскраві приклади цього - розпочав з роботи "Чорне і Біле", і продовжив такими роботами як "No More Play", "Маленька смерть" (Петіт-Морт), "Сарабанда", "Падіння ангелів", "Солодкі сни" », «Місцезнаходження Невідомо» – або його танець, що відображає естетику Японії у його версії японської казки “Kaguyahime”.

 

 

20 років співпраці художнього бачення Іржі Кіліана поєднуються із творчістю Nederlands Dans Theatre в унікальний симбіоз. Сьогодні, всесвітньо відома «Основна група» (ND 1) доповнюється молодою, експериментальною компанією з танцюристів 17 – 22 років (ND 2) та групи зрілих танцюристів / артистами після 40 років (ND 3) – Кожен з яких має свій власний репертуар конкретні якості життя певного часу. У сукупності вони є організацією під назвою Nederlands Dans Theater: «Три виміри життя танцюриста» – як сам Кіліан любить про них говорити.


 

 

У квітні 1995 року NDT відсвяткували 35-річчя, а Кіліан 20 років художнього керівництва з великою театральною співдружністю «Арчімбольдо», в яких брали участь NDT-1, NDT-2 та NDT-3. А 13 квітня того ж року Іржі Кіліан був удостоєний голландський “Orde van Oranje Nassau” від Королеви Нідерландів Беатрікс, за його внесок у голландську танцювальну культуру.

Після створення, протягом багатьох років, унікального та дуже особистого стилю в хореографії – Кіліан все ще шукає натхнення з інших джерел для вивчення нових завдань та кордонів, які йому необхідно подолати.

А на цьому відео ви можете подивитись, як Кіліан взаємодіяв із кіно та «трохи» модернізував Бізе. Для хореографа, Кіліан виявився дуже хорошим кінорежисером, що і підтверджує це відео: